www.labradordog.sk    Posledná aktualizácia:   26.05.2021      
slovak english 
 
 Archív 

2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019


13.12.2009

Obedience trieda OB Z – začiatočníci - Košice, park Anička
Rozhodca: Mgr.Dana Tóthová
Stewardi: MVDr.Viera Fedorová, Mgr.Dagmar Hajdeckerová
Atrey - veľmi dobre (254,5 b.)

Obedience je druh kynologického športu, ktorý je evidovaný pod hlavičkou Medzinárodnej kynologickej federácie (FCI). V preklade toto slovo znamená poslušnosť. Cvičenie obedience v sebe zahŕňa 10 cvikov a prvky pachových prác (identifikácia predmetu). Je to najťažšia skúška poslušnosti v rámci svetových meradiel, schválená na Slovensku v roku 2008. Zároveň je to skúška zameraná na výbornú ovládateľnosť psa v spojitosti s radostným prejavom. Má začiatočnícky stupeň a stupne 1 - 3. Avšak aj ten začiatočnícky (OB Z) je veľmi náročný a je realizovaný bez vôdzky.

Tomuto športu sme sa začali venovať koncom leta 2009. Náš každodenný tréning sa nám nakoniec vyplatil. Na skúškach sa Atreyovi darilo, dosiahli sme 254,5 bodov, čiže známku veľmi dobrý. Od výbornej nás ale delilo len 1,5 boda. Táto skúška bola veľmi náročná, samy sme prekvapení, že sme sa dokázali pripraviť a zvládnuť všetky disciplíny za tak krátky čas.

Každá z disciplín je veľmi prísne hodnotená, akékoľvek len malé zaváhanie, predsadnutie alebo prisadnutie v inom uhle ako je povolené je hodnotené veľkou zrážkou bodov. Chôdza pri nohe musí byť perfektná, pes sa musí celý čas dívať na psovoda a kopírovať jeho zmeny rýchlosti a smeru chôdze.

**Fotky**

**Video**

14.11.2009

Canisterapeutická skúška - Košice, ZŠ L.Novomeského
Skúšajúci: Lucia Koláriková (ÚNSS), Monika Vrančíková (Eurocanis),
                 Mgr.Dana Tóthová


Atrey sa už po druhykrát zúčastnil Canisterapeutických skúšok, ktoré zvládol výborne. Na skúške sa mu darilo, pracoval s veľkým nadšením a tak si obhájil minuloročný Certifikát.
Atrey pracuje ako Canisterapeutický pes v Reedukačnom centre v Košiciach.

18.10.2009

CAC Szentendre - rozhodca: Kardos Vilmos (HU)
Atrey - výborný 1, CAC v triede šampiónov

15.10.2009

Prišli nám výsledky Atreyových testov z Nemecka (Laboklin) na vyšetrenie
HMLR - Hereditary myopathy - gentest s výsledkom N/N - Clear !

11.10.2009

Svetová výstava psov
11.10.2009 – WDS Bratislava - rozhodca: Le Magnan Jacques (F)
Atreyvýborný v triede pracovnej

Svetová klubová výstava psov
10.10.2009 – WCDS Bratislava - rozhodca: Richard Wiles (GB)
Atrey - výborný v triede pracovnej

Na túto výstavu sme sa veľmi tešili, pretože svetová výstava a svetová klubová výstava v jeden víkend sa na Slovensku koná prvýkrát. Prvý deň sme mali svetovú klubovú výstavu, ktorú organizoval Slovenský retriever klub. Konala sa pred halou Incheba Expo Arény pod obrovským stanom. Rozhodcom pre psy v triede strednej, otvorenej, pracovnej, šampiónov a veteránov bol pán Richard Wiles z anglickej chovateľskej stanice labradorov Richbourne. V pracovnej triede, do ktorej sme s Atreyom nastúpili, bolo spolu 16 psov. Dostali sme sa do užšieho výberu siedmich najkrajších psov tejto triedy, čo nás veľmi potešilo. Atrey dostal známku výborný s veľmi pekným posudkom:

"lovely yellow dog, excellent head, eye and expression, good reach of neck, level topline, carries his tail a little gaily when on the move, moves a little close behind, excellent showman, very well presented".

Druhý deň sme vystavovali v hale. Triedu pracovnú s počtom psov 18 nám posudzoval francúzsky rozhodca pán Le Magnan Jacques. Atrey aj tento deň dostal známku výborný, z čoho sme boli veľmi radi, pretože rozhodca udeľoval veľmi veľa známok veľmi dobrý.

3.10.2009

V sobotu ráno sme sa s Atreyom vybrali na výcvikový deň retrieverov, ktorý sa aj tentokrát konal v Gyňove pri Košiciach. Počasie nám prialo a celý deň svietilo slniečko. Na začiatku sme robili skúšku povahy, potom nasledovala chôdza pri nohe. Po zvládnutí prvých cvičení, sme začali nacvičovať prinášanie. Šteniatka a psíky, ktoré ešte nemali urobenú skúšku OVVR, prinášali dummy z menšej vzdialenosti, ostatné psy prinášali kačicu na väčšiu vzdialenosť. Postupne sa vystriedali všetci. Potom sme sa vybrali po cestičke na pole, kde sme nacvičovali privolanie po výstrele. Všetkým psíkom to šlo výborne. Na obed sme ako zvyčajne išli do blízkej krčmy, kde sme si dali párky a čaj alebo kofolu a oddýchli sme si. Poobede sme sa vybrali k jazeru Čaňa, kde sme si skúšali prinášanie kačice z hlbokej vody. Na tento výcvikový deň budeme radi spomínať, stretli sme sa tu v hojnom počte, psíkovia si zacvičili, my sme sa opäť dozvedeli mnoho nových informácií o výcviku, tešíme sa už teraz na ďalší výcvikový deň.

Ďakujeme opäť Stazke za mnoho užitočných rád pri výcviku a príjemne strávený deň s priateľmi.

**Fotky**

26.9.2009

CAC Prešov - rozhodca: Ekaterina Baoujes (RU)
Atrey - výborný 1, CAC v triede pracovnej
Beryll Sun Island - veľmi nádejná 2 v triede dorast
Bryan Sun Island - veľmi nádejný 2 v triede dorast

Chceli by sme sa poďakovať majiteľom Atreyových šteniatok za ich prezentáciu na tejto výstave a všetkým zablahoželať k úspechu.

25.9.2009

Dozvedeli sme sa úžasnú novinu, prišli nám výsledky Atreyových testov
z Nemecka (Laboklin) na vyšetrenie EIC - Exercise Induced Collapse - gentest s výsledkom N/N - Clear !

20.9.2009

CAC Mátészalka - rozhodca: Erdős László (HU)
Atrey - výborný 1, CAC v triede šampiónov

12.9.2009

CACIB Kecskemét - rozhodca: Marianne Gyárfás (HU)
Atrey - výborný 1, CAC v triede šampiónov

30.8.2009

30.08.2009 - CACIB Debrecen - rozhodca: Kardos Vilmos (HU)
Atrey - výborný 1, CAC, CACIB v triede šampiónov

29.08.2009 - CACIB Debrecen - rozhodca: Dr. Jakkel Tamás (HU)
Atrey - výborný 1, CAC, res. CACIB v triede šampiónov, týmto sa stal
čakateľom na titul Maďarský grand šampión.

16.8.2009

CWC Nowy Targ - rozhodca: Elżbieta Sobieszczańska (PL)
Atrey - výborný 1, CWC v triede pracovnej

Táto výstava sa konala za slnečného počasia v prostredí krásneho futbalového ihriska. Na tejto výstave boli triedy psov početne zastúpené a zároveň tu bolo prihlásených najviac psov z plemena labrador retriever. Atrey sa v konkurencii troch psov umiestnil na 1. mieste s ocenením CWC, čo je jeho už druhý takýto titul v Poľsku. Po skončení vystavovania sme sa zastavili pri Czorstynskiom jazere, ktoré sa nachádzalo v blízkosti krásneho hradu. Tam sme sa poprechádzali a tiež sa tu Atrey dosýtosti vykúpal.

**Fotky**

10.8.2009

Atreyovi bol priznaný titul Maďarský šampión krásy. Blahoželáme!

25.7.2009

CAC Debrecen - rozhodca: Dr. Szilágyi Judit (HU)
Atrey - výborný 1, CAC v triede pracovnej, a tým splnil podmienky pre udelenie titulu Maďarský šampión krásy.

19.7.2009

CWC Nowy Sacz - rozhodca: Krystyna Opara (PL)
Atrey - výborný 1, CWC v triede pracovnej

Výstava sa konala v prostredí pekného parku, kde sa nachádzal malý amfiteáter a futbalové ihrisko. Počasie nám veľmi neprialo, celý deň pršalo a bolo iba 14,5 stupňa. Po skončení vystavovania sme boli úplne uzimení, premočení a zablatení, ale aj šťastní zo získania prvého titulu CWC z Poľska. Z výstavného kruhu sa už po niekoľkých minútach vytratila tráva, všade bolo samé blato, a preto behanie pre všetkých bolo veľmi náročné.
Atrey vo svojej triede dostal titul CWC a tým sa stal čakateľom na titul Poľský šampión krásy.

13.7.2009

Dostali sme fotky Atreyových detí z ich nových domovov:
  Barney **Fotky** , Bonney **Fotky** , Breton **Fotky** ,
  Brick **Fotky** , Bryan **Fotky** , Bianca **Fotky**.

Dňa 13.7.2009 naša Jenny oslavuje svoje prekrásne už 7.narodeniny. Srdečne jej blahoželáme a prajeme jej hlavne veľa zdravia a lásky.
Atrey a Yaky ti posielajú veľkú pusu.

            

12.7.2009

CAC Košice - rozhodca: Wieremiejczyk-Wierzchowska (PL)
Atrey - výborný 1, CAC v triede pracovnej
Beryll Sun Island - veľmi nádejná 2 v triede šteniat

Tejto výstavy sme sa zúčastnili aj tento rok, keďže to máme hneď za rohom. Atrey sa vo svojej triede umiestnil na 1. mieste a dostal titul CAC. Pani rozhodkyňa si potom zavolala do kruhu všetkých víťazov jednotlivých tried psov s titulom CAC a vybrala si z nich Atreya ako najkrajšieho psa.
Na tejto výstave sa po prvýkrát prezentovala aj Atreyova dcéra Beryll, ktorá sa v triede šteniat v konkurencii troch sučiek umiestnila na druhom mieste s hodnotením veľmi nádejná 2. Chcela by som poďakovať majiteľke Beryllky za jej predvedenie na výstave a prajem jej ešte veľa úspechov na ďalších výstavách.

**Fotky**

11.7.2009

CAC Oradea - rozhodca: Emeric Bogdan (RO)
Atrey - výborný 1, CAC v triede pracovnej

29.6.2009

Dostali sme fotky Atreyových detí z ich nových domovov.
  Blake **Fotky** a dcéra Bianca **Fotky**.

25.6.2009

Dostali sme fotky Atreyových detí z ich nových domovov.
  Brick **Fotky** a dcéra Beryll **Fotky**.

21.6.2009

OVP Dvorianky - rozhodca: Jaroslav Matyáš (SK)
Atrey - výborný 1, Víťaz triedy v triede pracovnej

14.6.2009

Dostali sme nové fotky Atreyovho syna Barkleyho z jeho nového domova.
  Barkley **Fotky**.

6.6.2009

CACIB Nitra - rozhodca: Jaroslav Matyáš (SK)
Atrey - výborný 1, CAC v triede pracovnej

10.5.2009

V nedeľu 10. mája sme sa boli s Atreyom pozrieť na šteniatka. Hneď ako Atrey vystúpil z auta, šteniatka spozorovali veľkého obra. Najprv zisťovali, kto je ten votrelec. Potom všetky začali za ním utekať. Skákali na neho, okusovali mu chvost, uši a všetko, čo im prišlo do cesty. Mali z neho veľkú radosť. Atreyovi to vôbec nevadilo, tešil sa spolu s nimi. Nakoniec unavil všetky svoje šteniatka a aj seba.

**Fotky**

26.4.2009

CACIB Satu Mare - rozhodca: Lokodi Zsolt (RO)
Atrey - výborný 1, CAC, CACIB, BOB, BOG v triede pracovnej, a tým sa stal čakateľom na tituly Rumunský šampión krásy a Interšampión.

V nedeľu za krásneho slnečného počasia sme sa zúčastnili medzinárodnej výstavy CACIB Satu Mare, kde Atreyovi boli po prvýkrát udelené tituly CACIB, BOB a v záverečných súťažiach sme si vybehali dokonca aj BOG. Bol to pre nás naozaj veľký úspech dostať sa medzi desiatich najkrajších psov výstavy. Veľkolepým zážitkom však bolo vystavovanie a behanie v záverečnom kruhu o Najkrajšieho psa výstavy BIS za neutíchajúceho potlesku ľudí. Mali sme z toho veľmi dobrý pocit. Tejto výstavy sa zúčastnila aj Atreyova mama Cloudine a sestra Avril. Taktiež by som im chcela poblahoželať k ich úspechom, najmä Cloudinke, ktorá touto výstavou splnila podmienky pre udelenie titulov Rumunský šampión krásy a Rumunský grandšampión.

**Fotky**

1.4.2009

Dňa 1.4.2009 náš Atrey oslavuje svoje prekrásne 2.narodeniny. Blahoželáme mu a tiež všetkým jeho súrodencom. Prajeme im hlavne veľa zdravia, lásky a veľa úspechov na výstavach ako i na skúškach.

28.3.2009

CAC Nitra - rozhodca: Linda Voláriková (SK)
Atrey - výborný 1, CAC v triede pracovnej, a tým sa stal čakateľom na titul Slovenský šampión krásy
Yaky - výborný 4 v triede mladých

24.3.2009

V utorok sme absolvovali s Atreyom naše už 4. canisterapeutické stretnutie v Reedukačnom centre na Bankove v Košiciach. S Atreyom sme sa začali venovať tejto práci s deťmi po absolvovaní canisterapeutickej skúšky. Každé stretnutie nás obohacuje o nové skúseností, čo nás posúva vpred. Veľká vďaka patrí psychologičke Katke, ktorá naše stretnutia usmerňuje a vždy ochotne poradí. Za možnosť navštevovať toto centrum ďakujeme aj Jarke Klesovej, ktorá nám túto prácu ponúkla.

22.3.2009

CAC Kiskunfélegyháza - rozhodca: Nenad Davidović (SCG)
Atrey - výborný 1, CAC v triede pracovnej
Yaky - výborný v triede mladých

21.3.2009

V sobotu sa Aischi a Atreyovi narodilo 9 krásnych šteniatok, z toho 6 žltých psíkov, 2 žlté sučky a 1 čierny psík. Predpokladaný odber šteniatok bude v strede mája. Viac informácií nájdete v sekcii Atrey - Potomstvo, kde sme už aj pridali niekoľko fotiek z ich prvého dňa.

15.3.2009

V nedeľu sme sa vybrali aj s našimi psíkmi, Atreyom a Yakym, na prechádzku do Kavečian. Zároveň sme si precvičili hľadanie a prinášanie jedného a dvoch aportov, ako aj prinášanie aporta s prechodom do iného terénu. Yakymu to išlo naozaj veľmi dobre, pracoval s obrovskou chuťou, radosťou a nasadením. Aj keď bol dummy ukrytý v kríkoch, Yaky sa nevzdával a vytrvalo ho hľadal až kým ho nenašiel. Atrey si takisto precvičil prinášanie, ktoré mu už nerobí žiaden problém. Nakoniec sme sa zahrali na schovávačku, ktorú majú zo všetkého najradšej.

**Fotky**

8.3.2009

Dňa 8.3.2009 náš Yaky oslavuje svoje prekrásne 1.narodeniny. Blahoželáme mu a tiež všetkým jeho súrodencom. Prajeme im hlavne veľa zdravia, lásky a veľa úspechov na výstavach ako i na skúškach.

19.2.2009

Máme radostnú správu. USG vyšetrenie dňa 19.2.2009 potvrdilo graviditu u fenky Aischa Sun Island, ktorá bola nakrytá naším Atreyom. Atrey sa týmto stane po prvýkrát otcom. Šteniatka žltej a čiernej farby by sa mali narodiť koncom marca. Predpokladaný odber šteniatok bude pravdepodobne druhá polovica mája. Viac informácií o rodičoch nájdete v sekcii Atrey - Potomstvo.

16.2.2009

Dozvedeli sme sa úžasnú novinu, prišli nám výsledky testov z Ameriky a YakyOptiGen Normal / Clear (A), NARC test Normal, Inherited RD/OSD Normal !

24.1.2009

CACIB Trenčín - rozhodca: Jana Janeková (SK)
Atrey - výborný 2, res. CAC v triede pracovnej
Yaky - výborný 1, CAJC v triede mladých

Táto výstava bola naša prvá v tomto roku, ktorej sme sa zúčastnili a zároveň sa na nej Yaky po prvýkrát prezentoval v triede mladých. Yaky sa v konkurencii 5 psíkov umiestnil na 1. mieste s ocenením výborný 1, CAJC, a tým sa stal čakateľom na titul Slovenský šampión krásy mladých.

Zúčastnili sme sa aj záverečných súťaží, kde bol Yaky vybraný medzi 10 najkrajších mladých psov výstavy. Atrey sa prezentoval v triede pracovnej, kde dostal známku výborný 2, res. CAC.

**Fotky**