www.labradordog.sk    Posledná aktualizácia:   10.08.2021      
slovak english 
 
 Archív 

2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019


28.11.2010

Beryll Sun Island - dcéra nášho Atreya, splnila všetky požiadavky potrebné na uchovnenie jedinca a tak sa 28.11.2010, keď jej bola priznaná chovná spôsobilosť, stala chovnou sučkou. Blahoželáme!

25.11.2010

Vo štvrtok sa Megi a Atreyovi narodili 4 krásne šteniatka, z toho 2 žltí psíkovia a 2 žlté sučky. Viac informácií nájdete v sekcii Atrey - Potomstvo.

20.11.2010

Pretek o pohár “Podlesku“ - Košice
Vedúci skúšok: Romana Šerfelová
Rozhodca: Mgr.Dana Tóthová
Steward: MVDr.Viera Fedorová

trieda OB 1
Atrey - dobrý (208 b.) - 2. miesto

Dňa 20.11. som sa zúčastnila s Atreyom Preteku o pohár “Podlesku” v obedience, ktorý bol spojený so zadávaním skúšky. Štartovali sme v kategórií OB 1. Tomuto dňu predchádzal pre mňa veľmi náročný a dlhý deň :-) V piatok 19.11. som absolvovala svoju vlastnú stužkovú slávnosť, ktorá trvala až do piatej hodiny rána. Na spanie mi ostala už len hodina. Atrey túto noc tiež toho veľa nenaspal, neustále bol našim príchodom a odchodom budený. A tak sme sa ráno obaja unavení a neučesaní vybrali na pretek :-) Tejto milej akcie aj napriek väčšej zime sa zúčastnilo 9 psovodov so psíkmi, ktorí štartovali v triedach začiatočníci a v triede OB 1. Hodnotenie rozhodcu bolo o to prísnejšie, že všetci chceli nielen úspešne zložiť skúšku, ale aj sa čo najlepšie umiestniť, a preto i najmenšia chyba znamenala úbytok bodov. Na túto súťaž som sa s Atreyom poctivo pripravovala, a týmto sme ukončili sezónu pred nástupom zimy.

Aj napriek značnej únave sme sa s počtom bodov 208 a známkou dobrý umiestnili
na krásnom 2. mieste, a tak sme aj skúšku OB 1 opäť získali.

Týmto by som chcela zablahoželať aj všetkým ostatným psovodom a ich psíkom, ktorí úspešne zvládli skúšky a umiestnili sa na popredných miestach.

Táto akcia bola veľmi dobre pripravená a zorganizovaná, vládla tu príjemná atmosféra a dobrá nálada rozhodkyne, stewardky, zapisovateliek, fotografa, divákov a súťažiacich. Každý psovod so psíkom, ktorý štartoval na tomto preteku, dostal množstvo cien a víťazi obdŕžali krásne poháre.

Zároveň by som sa chcela opäť poďakovať Danke Tóthovej za kvalitnú a trpezlivú prípravu na tieto skúšky a všetky rady a skúsenosti, ktoré mi poskytuje počas tréningov.

**Fotky**

14.11.2010

CACIB Kielce - rozhodca: Božena Ovesná (CZ)
Atrey - výborný 3 v triede pracovnej

31.10.2010

V nedeľu ráno sme sa stretli s majiteľmi Atreyovho syna Kodyho a šli sme sa aj spolu
s našimi psami prejsť na lúku. Kody je veľmi pekné mladé šteniatko, ktoré bolo nadšené z prítomnosti toľkých veľkých psov. Bez strachu nám ponaháňal a popreháňal našich psov, ktorí na jeho šteňaciu hru s radosťou pristúpili a zapojili sa do hromadnej naháňačky. Sme veľmi radi, že sme mohli vidieť a stretnúť sa s jedným z ďalších Atreyových potomkov.

**Fotky**

30.10.2010

V sobotu ráno sme si urobili menší výlet spolu s našimi priateľmi Majou a Peťom Výrostkovcami, ktorí zobrali so sebou na vychádzku Atreyovho syna, Bryana. Atrey, Yaky a Jenny ho s veľkou radosťou prijali medzi seba do svorky. Naháňali sa, šantili a ani veľký tato nebol výnimkou. Ten zabudol na to, že je už dospelý pes a hral sa s Bryanom ako keby sa vrátil do čias svojej mladosti a snažil sa dobehnúť všetko, čo zameškal. Počas našej vychádzky sme samozrejme so všetkými psíkmi precvičili aj prinášanie dummy, čo im išlo naozaj výborne. Psíky na veľké vzdialenosti krásne aport vyhľadali a bez váhania sa s ním náhlili späť a odovzdali ho do rúk. Bolo to naozaj krásne strávené dopoludnie, kedy sa psy do sýtosti vybehali a potom cestou domov len zaľahli a spali.

**Fotky**

23.10.2010

Dňa 23.10. v sobotu sme sa stretli s majiteľkou Katty. Katty, Atreyova dcéra, je prvé šteniatko z tohto vrhu s ktorým sme mali možnosť ísť von na prechádzku odvtedy, čo sme všetky šteniatka navštívili u pána chovateľa Fajdela. Vtedy boli ešte malé biele guľky, no ubehlo už pár mesiacov a oni krásne podrástli. Katty je veľmi zlatučká, pekná 5-mesačná sučka, hravá a vrtká. So všetkých našich troch psov, ktorých sme mali so sebou, bol
pre ňu najväčšou atrakciou jej ocko, Atrey. Urobili sme aj pár fotiek z nášho malého výletíku.

**Fotky**

17.9.2010

Atreyovi bol priznaný titul Maďarský Show šampión. Blahoželáme!

29.8.2010

29.08.2010 - CACIB Debrecen - rozhodca: Carlo Balla (SRB)
Atrey - výborný 1, CAC, res.CACIB v triede šampiónov, týmto splnil podmienky
na udelenie titulu Maďarský Show šampión.

28.08.2010 - CACIB Debrecen - rozhodca: Wieremiejczyk-Wierzchowska (PL)
Atrey - výborný 1, CAC, CACIB v triede šampiónov, týmto splnil podmienky
na udelenie titulu Interšampión.

22.8.2010

22.08.2010 - CACIB Užhorod - rozhodca: Momcilovic (Bognic) Sanja (SRB)
Atrey - výborný v triede šampiónov

21.08.2010 - CACIB Užhorod - rozhodca: Dzigurski Biljana (SRB)
Atrey - výborný 2, res.CAC v triede pracovnej

13.7.2010

Dňa 13.7.2010 naša Jenny oslavuje svoje prekrásne už 8.narodeniny. Srdečne jej blahoželáme a prajeme jej hlavne veľa zdravia a lásky. Atrey a Yaky ti posielajú veľkú pusu.

13.6.2010

Skúšky Obedience - Paňovce
Vedúci skúšok: Romana Šerfelová
Rozhodca: Mgr.Dana Tóthová
Steward: MVDr.Viera Fedorová

trieda OB 1
Atrey - dobre (204,5 b.)
trieda OB Z (začiatočníci)
Beryll Sun Island - dobre (213 b.)

Skúšky obedience sa konali 13.6.2010 na futbalovom ihrisku v Paňovciach pri Košiciach. Začali sme skoro ráno, aby psy nemuseli cvičiť vo veľkej horúčave, no už aj ráno slnko pripekalo a teplota onedlho dosahovala na slnku až 29 stupňov. Toto horúce slnko nebolo priaznivé pre psy, pretože im bolo veľmi teplo, a tak sa nevedeli plne sústrediť na jednotlivé cviky. No aj napriek tomu sa im darilo vcelku dobre.

S Atreyom už máme úspešne zvládnuté skúšky obedience v triede OB Z (začiatočníci), a práve preto som sa rozhodla, že tentokrát sa budeme prezentovať vo vyššej a cvikovo náročnejšej triede OB 1. Medzi skúšobným poriadkom OB Z (začiatočníci) a OB 1 je veľký skok, všetky cviky sú náročnejšie a vyžadujú dlhodobú a každodennú prípravu psíkov. Hodnotenie je prísnejšie a akákoľvek nepatrná chyba vo vykonaní jednotlivých cvikov znamená veľkú zrážku bodov. Získali sme 204,5 bodov a známku "dobre".

Na týchto skúškach sa prezentovala v triede OB Z (začiatočníci) aj Atreyova dcéra Beryllka, ktorá získala známku "dobre" s počtom bodov 213. Gratulujeme. Taktiež by sme chceli zablahoželať aj všetkým ostatným psovodom a ich psíkom, ktorí úspešne zvládli skúšky.

Zároveň by sme sa chceli poďakovať Danke Tóthovej za kvalitnú a trpezlivú prípravu na tieto skúšky a všetky rady a skúsenosti, ktoré nám poskytla počas tréningov a pred skúškou.

14.5.2010

Atrey absolvoval očné vyšetrenie s výsledkom PRA/CAT - negatívne.

10.5.2010

V pondelok sa Happy a Atreyovi narodilo 7 krásnych šteniatok, z toho 5 žltých psíkov a 2 žlté sučky. Viac informácií nájdete v sekcii Atrey - Potomstvo.

18.4.2010

CACIB Satu Mare - rozhodca: Cristian Stavarache (RO)
Atrey – výborný 1, CAC, CACIB, BOB v triede šampiónov, udelený titul Rumunský Grand šampión.

Dňa 18.4.2010 sme sa zúčastnili medzinárodnej výstavy psov v Satu Mare, na ktorej sa Atrey prezentoval v triede šampiónov, kde získal tituly CAC, CACIB a nakoniec sa stal aj víťazom plemena a získal titul BOB. Atrey splnil podmienky pre udelenie titulu Rumunský Grand šampión, ktorý mu bol na mieste výstavy aj udelený. Blahoželáme!

6.4.2010

Atreyovi bol priznaný titul Slovenský šampión krásy a Maďarský Grand šampión. Blahoželáme!

4.4.2010

CACIB Miskolc - rozhodca: Pietro Marino (I)
Atrey – výborný 1, CAC, CACIB, BOB v triede šampiónov, splnené podmienky pre udelenie titulu Maďarský Grand šampión.

Dňa 4.4.2010 sme sa zúčastnili medzinárodnej výstavy psov v Miskolci, na ktorej sa Atrey prezentoval v triede šampiónov. Pánovi rozhodcovi sa páčil a ten mu postupne udelil tituly CAC, CACIB a nakoniec sa stal aj víťazom plemena a získal titul BOB. Týmto ocenením Atrey splnil podmienky pre udelenie titulu Maďarský Grand šampión! Blahoželáme.

1.4.2010

Presne pred troma rokmi sa 1. apríla, na deň bláznov, narodila malá žltá guľka, z ktorej sa postupne stal veľký a dospelý pes, náš Atrey. Atreyko, ďakujeme ti za všetky krásne chvíle, ktoré spolu prežívame a za to, že si sa stal neodmysliteľnou súčasťou našej rodiny. Prajeme ti a tiež všetkým tvojim súrodencom, Avrilke, Aschley, Akimovi, Astonovi, Arthurovi, Astiénovi, Atosovi, Aragornovi, všetko najlepšie k 3.narodeninám, mnoho lásky, zdravia a úspechov na skúškach a výstavách. Ďakujeme taktiež chovateľom Rasťovi a Janke Mirgusovým (CHS Joy in Motion) za nášho Atreya a množstvo rád a skúseností, ktoré nám poskytli pri jeho výchove a na výstavách.

28.3.2010

V nedeľu sme si urobili prechádzku na Kavečany s Atreyom, Yakym a Jenny spolu s rodinou Závackých a ich psíkmi Larou a Imagine. Psíky sa dosýtosti vyšantili, vybehali, vymočili v mlákach, pošmýkali sa na posledných zvyškoch snehu a tiež si trochu pocvičili prinášanie aportov. Urobili sme aj zopár fotiek z tejto menšej túry a video, na ktorom sa Atrey šmýka po bruchu dole kopcom.

**Fotky**

**Video**

27.03.2010

CAC Nitra - rozhodca: Stanovský Miroslav (SK)
Atrey – výborný 2, res.CAC v triede otvorenej, splnené podmienky pre udelenie titulu Slovenský šampión krásy.

Dňa 27.3. sme sa zúčastnili celoštátnej výstavy psov v Nitre. Atrey sa v triede otvorenej v konkurencii 4 psíkov umiestnil na peknom 2. mieste s ocenením výborný 2, res. CAC, čím splnil podmienky na udelenie titulu Slovenský šampión krásy. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo získať tento titul, ktorým sa Atrey stáva šampiónom už tretej krajiny ( Maďarsko, Rumunsko a Slovensko). Gratulujeme ti, Atreyko, z celého srdca.

"nožnicový, úplný zhryz, hnedé oko, dospelý pes, dobrá hlava, krk, pevný chrbát, správne nasadený chvost, dobré predhrudie a hrudník, správne uhlenie, dobrý pohyb, štandardná srsť".

Na výstave sme sa stretli aj s majiteľmi Atreyovho syna Barneyho, ktorí sa prišli pozrieť na výstavu. Barney už pekne podrástol a stal sa z neho veľký a pekný pes. Potom ako vybozkával svojho otecka, Atreya, sme urobili aj pár fotiek.

**Fotky**

26.3.2010

Dostali sme nové fotky Atreyových detí, ktoré oslavovali svoje prvé narodeniny:
 Brick **Fotky** , Barkley **Fotky** , Barney **Fotky** , Bianca **Fotky** , Beryll **Fotky**.

Chceli by sme sa veľmi pekne poďakovať majiteľom šteniatok za fotky, ktoré nám poslali.

21.3.2010

Dňa 21.3.2010 Atreykove a Aischinkine deti, šteniatka z vrhu B , oslavujú svoje 1.narodeniny. Počas tohto prvého roku sa z malých a roztomilých šteniatok stali veľké a dospievajúce psy, ktoré stále túžia objavovať nové veci a ktorým neustále robí radosť, keď nám môžu niečo zlé vyviesť. Najkrajšie na tom ale je, že my sa nedokážeme hnevať na tie krásne vysmiate ksichtíky, ktoré nepretržite krútia so svojimi chvostíkmi. Intenzita, akou nimi krútia, je priamo úmerná veľkosti napáchanej škody.

Všetkým šteniatkam by sme chceli popriať veľa zdravia, lásky, úspechov na výstavách a skúškach a čo najmenej napáchaných škôd svojim majiteľom. Všetkým majiteľom šteniatok by sme chceli popriať veľa trpezlivosti a radosti do ďalších chvíľ strávených so svojimi miláčikmi a vždy vysmiatu tvár pri pohľade na svojich nezbedníkov.

8.3.2010

Dňa 8.3.2010 náš Yaky oslavuje svoje prekrásne 2.narodeniny. Blahoželáme mu a tiež všetkým jeho súrodencom. Prajeme im hlavne veľa zdravia, lásky, veľa úspechov na výstavách ako i skúškach a majiteľom ešte mnoho krásne strávených chvíľ s ich štvornohými miláčikmi.

25.2.2010

Atreyovi bol priznaný titul Rumunský šampión krásy. Blahoželáme!

20.2.2010

CACIB Prešov - rozhodca: Matakovič Bojan (CRO)
Atrey - výborný 3 v triede pracovnej
Beryll Sun Island - výborná 3 v triede mladých v konkurencii 9 sučiek

V dňoch 19. - 21.2. sa v Prešove konala 1. medzinárodná výstava psov na východe Slovenska. Výstava bola veľmi pekne pripravená a zorganizovaná. Mala som možnosť počas dvoch dní, piatku a nedele, zúčastniť sa jej aj ako zapisovateľka v kruhu. 4., 5., 8. a 9. skupina vystavovala v sobotu. Atrey sa prezentoval v triede pracovnej, kde získal známku výborný 3. Výstavy sa zúčastnila okrem nášho Atreya aj jeho dcéra Beryll Sun Island, ktorá sa umiestnila na krásnom treťom mieste s ocenením výborná 3 v konkurencii 9 sučiek. Beryllke a jej majiteľke Ivete blahoželáme k tomuto umiestneniu a prajeme im ešte veľa úspechov na výstavách.

Tento deň sme sa zúčastnili aj záverečných súťaží a to súťaže o najkrajšiu chovateľskú skupinu. Chovateľskú skupinu Joy in motion tu zastupovala Atreyova mama Cloudine, Atrey, Daily Pleasure, Dorian Black, Dudley Do – Right a Chocco Beauty. Umiestnili sme sa na peknom 3. mieste. Blahoželáme.

Za túto fotku ďakujeme Martinke Lukáčekovej z chovateľskej stanice
On the Happiness' Wings.

14.2.2010

CACIB Rzeszów - rozhodca: Wieremiejczyk-Wierzchowska Małgorzata (PL)
Atrey - výborný 3 v triede pracovnej

23.1.2010

CACIB Trenčín - rozhodca: Miloš Kašpar (CZ)
Atrey - výborný 3 v triede šampiónov

21.1.2010

Máme veľkú radosť, že výsledky genetických testov z vyšetrení na Optigen, EIC aj HMLR sučky Aischa Sun Island sú výborné. Aischa a náš Atrey sú rodičmi prvých šteniatok.
Zároveň by sme chceli zablahoželať rodine Výrostkovej k týmto krásnym výsledkom.

Obaja rodičia Aischa aj Atrey majú:

prcd-PRA - gentest s výsledkom  Normal/Clear - Optigen A
EIC - Exercise Induced Collapse - gentest s výsledkom  N/N - Clear
HMLR - Hereditary myopathy - gentest s výsledkom  N/N - Clear

Pre nových majiteľov šteniatok je to tiež radostná správa, nakoľko vyšetrenia na dedičné
choroby (prcd-PRA, EIC a HMLR) si už nemusia dávať robiť, ich šteniatko zdedilo
po rodičoch výsledok každého z vyšetrení.