www.labradordog.sk    Posledná aktualizácia:   26.05.2021      
slovak english 
 
 Archív 

2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019


25.11.2011

Dňa 25.11.2010 sa Atreykovi a Meggie narodili šteniatka v chovateľskej stanici Jorcanis a dnes oslavujú svoje 1.narodeniny. Všetkým šteniatkam by sme chceli popriať veľa zdravia, lásky a radosti. Všetkým majiteľom šteniatok by sme chceli popriať veľa trpezlivosti, smiechu a príjemných chvíľ do ďalších dní.

17.11.2011

Stretnutie šteniatok z odchovu chov. stanice Joy in motion
Chovatelia nášho Atreya Rasťo a Janka zorganizovali príjemné stretnutie šteniatok z odchovu chovateľskej stanice Joy in motion neďaleko Košíc za dedinou Skároš. Prišlo tu desať psíkov, mladých šteniatok, ale aj dospelých psíkov ako Atreyova mama Cloudine a jej deti, Atreyko a jeho dve sestry Avrilka a Aschley. Psíky sa mohli vyblázniť medzi sebou , a tí mladší niečomu priučiť od tých starších. Spoločne sme si precvičili jednotlivé cviky potrebné na zvládnutie skúšok OVVR. Mohli sme vidieť krásnu prácu a vlohy retrievera, ktoré nám predviedli všetky naše psíky pri prinášaní dummíkov. Sme veľmi radi, že sme sa mohli zúčastniť tohto stretnutia, trocha si pocvičiť a spoznať nových majiteľov šteniatok, ktorým sme mohli spoločne s Rasťom odovzdať naše súčasne skúsenosti s výchovou a výcvikom našich retrieverov.

**Fotky**     **Fotky**

07.11.2011

Atreyovi bol priznaný titul "Champion International d´Exposition"  -   Medzinárodný výstavný šampión. Blahoželáme!

29.10.2011

Pretek o pohár Podlesku so zadaním skúšky v Obedience - okolie Košíc
Rozhodca: Mgr.Tóthová Dana
Steward: (OB Z): Mária Hudáková, Ing.Martina Majerčáková
Steward: (OB 1): Karin Ďurčanská, Mária Hudáková

trieda OB Začiatočníci
Yaky - 1.miesto 261,5 bodov, výborný

trieda OB 1
Atrey - 1.miesto 267,5 bodov, výborný

V tejto sezóne to bol náš posledný pretek so zadaním skúšky v Obedience, ktorý sa konal pri Turni nad Bodvou v areáli Penziónu Réva dňa 29.10.2011. No tentokrát to bol pre mňa veľmi špeciálny deň a to hneď pre niekoľko dôvodov. Prvým a veľmi dôležitým dôvodom bolo to, že som sa tohto preteku nezúčastnila len s Atreyom, ale aj s Yakym, ktorý po prvýkrát štartoval v triede OB začiatočníci. Naša príprava s Yakym na jednu z najťažších skúšok z poslušnosti trvala len od polovice septembra, no cvičili sme poctivo, a tak sa naša príprava odzrkadlila vo vynikajúcom výsledku. Ďalším dôvodom bolo to, že som mala možnosť stewardovať triedu OB 1, vďaka nedávno získanej licencii stewarda. Spolu aj s ďalšími dvoma stewardkami pre triedy OB začiatočníci a OB 1, sme po prvýkrát nastúpili do kruhu nie len ako psovodi, ale už aj ako stewardky a vďaka svedomitej príprave všetko išlo v najlepšom poriadku. Spolu sa tohto preteku zúčastnilo osem súťažiacich. V triede OB Z nastúpili štyria a v triede OB 1 tiež štyria.

Yaky sa predviedol ako veľmi šikovný psík, ktorý na prvýkrát zložil skúšku na vysoký počet bodov, 261,5 bodov so známkou výborný, a získal 1.miesto. Všetko cvičil s plným nasadením a chuťou všetko urobiť tak, ako sa má. S Atreyom som opäť štartovala v triede OB 1, kde sme dosiahli vysoký počet bodov, 267,5 so známkou výborný a umiestnili sme sa na 1.mieste, a tak sme splnili podmienku na štart do vyššej už omnoho ťažšej triedy OB 2. V tento krásny a úspešný deň ma moji chlapci veľmi potešili a utvrdili v tom, že naša príprava na skúšky nie je zbytočná, ale dosahuje výsledky. Taktiež by som chcela zablahoželať ostatným súťažiacim k pekným úspechom a zloženiu skúšky.

**Fotky**

16.10.2011

Víkendový seminár a tréning s Martinom a Táňou Incédi, CZ - Trusalová

V dňoch 14.-16.10. sme sa zúčastnili tréningu a seminára working testov pre retrievre v Trusalovej. Vzhľadom k tomu, že mňa priťahuje všetko, čo sa týka výcviku, či už je to obedience alebo takéto využitie psíka pri práci, tak som sa veľmi tešila, že sa opäť dozviem mnoho nových informácií, ktoré ma posunú ďalej v tom, čo ma baví a čomu sa venujem. Tohto víkendu sme sa zúčastnili spolu s Yakym, ktorý ma už od malička nesmierne prekvapuje svojou šikovnosťou a chuťou do práce.

Vzhľadom k veľkému záujmu sa seminár začal už v piatok večer, kedy sme sa dozvedeli všeobecné informácie o využití retrievera pri práci a taktiež spôsob výcviku psíka od šteniatka až po dospelého psa. Tréningy sa začínali hneď na druhý deň ráno o siedmej hodine, jednotliví psi boli rozdelení podľa výkonnostnej triedy a podľa toho sme boli pridelení buď k Martinovi alebo Táni, ja s Yakym sme cvičili pri Táni. Okrem toho, že každá dvojica mala vyhradený svoj čas na výcvik s trénerom, tak som mala možnosť sledovať prácu a spôsob výcviku psíkov v tých najvyšších triedach, z čoho som sa mnoho nového naučila.

Už v prvých sekundách po nástupe na tréning bol Yaky pochválený za veľmi peknú chôdzu, v čom sa odrazila naša príprava na obedience skúšky. Začínali sme od najľahšieho cvičenia, jednoduchý aport, postupne sme vykonávali ťažšie a ťažšie cviky ako prinášanie s prekonaním prekážky, alebo prinášanie dummíkov, ktoré boli odhodené na opačné strany, pričom Yaky musel vyraziť smerom, ktorý som mu ukázala. Nakoniec sme si vyskúšali hľadanie vo vysokej tráve s použitím píšťalky, čo je príprava na cvičenie zložitejších úkonov. Yaky bol niekoľkokrát pochválený za to, že je veľmi šikovný, keďže sa rýchlo učil nové veci, ktoré sme pred tým nikdy nerobili, čo ma veľmi potešilo. V nedeľu sa pokračovalo v cvičení, kedy sme opäť prehĺbili záber toho, čo sme cvičili deň pred tým. Počas tohto víkendu som získala veľmi veľa nových informácií, ale hlavne praktických rád do ďalšieho výcviku, ktorému sa plánujem venovať. Už teraz sa teším na ďalšiu možnosť ísť na takýto seminár a tréning working testov.

**Fotky**

10.9.2011

Majstrovstvá Slovenska Obedience 2011 - (3.pretek Ligy Obedience)
Rozhodca: Ing.Tamáši Pavel
Steward: (OB Z,1,2,3): Bubáková Gabriela

trieda OB 1
Atrey - 6.miesto
Atrey - 2. miesto v celkovom poradí Ligy Obedience 2011

V sobotu 10.9. sa konali Majstrovstvá SR Obedience 2011 v Malom Lapáši, ktorých sme sa aj my zúčastnili. Hoci spočiatku vyzeralo, že súťažiacich nebude veľa, nakoniec sa prihlásilo 16 psovodov, ktorí súťažili o titul v štyroch triedach : začiatočníci, OB 1, OB 2, OB 3. Úroveň pretekov bola vysoká, s medzinárodnou účasťou, všetci pretekári boli dobre pripravení a tak konkurencia nechýbala. S Atreyom sme nastúpili do triedy OB 1, kde sme sa umiestnili na peknom šiestom mieste.
Body z tohto preteku sa započítavajú do celkového hodnotenia v rámci Ligy Obedience 2011. Po spočítaní všetkých dosiahnutých bodov jednotlivých pretekov v Obedience za rok 2011 sme sa umiestnili na 2.mieste. Tento rok sa ešte zúčastníme jedných skúšok v Košiciach a potom sa začneme pripravovať na novú sezónu v Lige Obedience, ktorá sa začne na jar 2012, kde by sme chceli už štartovať v triede OB 2 podľa novoprijatých skúšobných pravidiel FCI. Na tomto preteku som sa zúčastnila seminára pre stewardov, kde som po preskúšaní obdržala licenciu na vykonávanie práce stewarda na skúškach a pretekoch v Obedience.
Obedience je veľmi pekný šport, kedy pes a jeho psovod musia byť dokonale zohraní a stotožnení, čomu predchádza každodenná drina, no výsledok jednoznačne stojí za to.

**Fotky**

28.8.2011

V sobotu sme cestovali do Poľska až do ďalekého Bialystoku, kde sa v nedeľu konala medzinárodná výstava, no zároveň sme si urobili aj menší výlet a okružnú cestu Poľskom. Čím sme boli bližšie k severu a k moru, tým bola krajina rovnejšia bez náznaku kopčeka, všade naokolo bažiny, jazerá a na zemi namiesto hliny piesok. Možno by sa mohlo zdať, že Poľsko nedokáže ničím prekvapiť, no opak je pravdou. Krásne upravené široké cesty a v každej dedine vydláždený chodník pre chodcov so zábradlím. Výstavisko bolo obrovské, pár kruhov bolo vo vnútri budovy, zvyšné kruhy boli na štadióne, pekne pokosená tráva, všetko, čo si môže vystavovateľ želať. Taktiež tu boli stánky s občerstvením a s chovateľskými potrebami, ktoré sa nachádzali v blízkosti ihriska. Atreyka sme vystavovali v triede šampiónov, kde skončil so známkou výborný 3. Po výstave sme už cestovali domov, pričom sme ešte jednu noc ostali spať v jednom veľmi peknom komplexe parku, ihriska, jazera, chaty a malých chatiek “Zimna woda”. Večer sme sa šli prejsť okolo jazera a pocvičili sme si nejakú tú poslušnosť pred areálom chaty na veľkom trávniku. Ráno sme si na prekrvenie tela dali menšiu rozcvičku - polhodinový tréning poslušnosti, ktorý sme si obaja užili, keďže taký veľký a pekný priestor na cvičenie nemáme vždy k dispozícii u nás doma. Po raňajkách sme nasadli do auta a vybrali sa už na Slovensko. Po dlhej a únavnej ceste sme šťastne došli domov.

**Fotky**   **Video**   **Video**

21.8.2011

V nedeľu sme mali stretnutie s Atreyovým chovateľom Rasťom Mirgusom a so šteniatkami z odchovu chovateľskej stanice Joy in motion, z ktorej pochádza aj náš Atrey. Spoločne sme sa vybrali na menší výlet, kde sa mohli psíky vyšantiť, vybehať, kde sme mohli navzájom zdielať skúsenosti s majiteľmi druhých psíkov. Bolo nás tam naozaj hodne, Rasťo a Natálka s jeho troma sučkami Cloudine, Avril, Daisy , my so psami Atrey a Yaky a taktiež šteniatko po Atreyovej sestre, Avrilke, Falco Flying s jeho majiteľom, psík po druhom vrhu Atreyovej mamy Cloudine, Dudley Do Right s majiteľkou a šteniatko po Daisy, hnedá sučka Eileen Hope s celou rodinkou. Veľmi nás potešilo, že Rasťo zorganizoval takéto stretnutie, ktorého sa zúčastnilo mnoho psíkov a už teraz sa tešíme na ďalší výlet šteniatok od chov. stanice Joy in motion.

**Fotky**

16.8.2011

13.08.2011
CACIB Zhemchuzhina Karpat (Užhorod)
- rozhodca: MVDr.Vladimír Piskay (SK)

Atrey - výborný 1, CAC, CACIB v triede šampiónov splnil podmienky pre udelenie titulu Medzinárodný výstavný šampión C.I.E.

Špeciálna výstava poľovných plemien CAC Užhorod - rozhodca: Dr.Kelemen Atilla (RO) Ing.Lokodi Csaba Zsolt (RO)
Atrey - výborný 1, CAC, Najlepší pes, BOB, BIS III v triede šampiónov

14.08.2011
CACIB Zakarpatie (Užhorod)
- rozhodca: Tomasz Borkowski (PL)

Atrey - výborný 1, CAC v triede pracovnej splnil podmienky pre udelenie titulu Šampión Ukrajiny.

Tak ako minulý rok, tak aj tento rok sme sa rozhodli ísť na výstavu do Užhorodu. Tentokrát sme sa prihlásili na všetky tri výstavy počas jedného víkendu, 2 x CACIB a Špeciálna výstava poľovných plemien – CAC UA.

Ako prvá nás čakala v sobotu ráno špeciálka, kde sme si v triede šampiónov vybojovali známku výborný 1 a tituly CAC, Najlepší pes a Víťaz plemena BOB. Do záverečných súťaží sme nastúpili spolu aj s ďalšími tridsiatimi psíkmi iných poľovných plemien, a tak šance umiestniť sa na prvých miestach boli malé, no nádej a radosť sa zvyšovala každým užším výberom, ktorý skončil pri piatich psíkoch, spomedzi ktorých sme sa umiestnili na treťom mieste a dostali titul BIS III !!!

Ten istý deň poobede sme nastúpili do kruhu po druhýkrát na druhú výstavu so zadávaním titulu CACIB, ktorý sme potrebovali na ukončenie šampionátu. Aj tentokrát mi Atreyko vyčaril úsmev na tvári. V triede šampiónov sme získali známku výborný 1 a tituly CAC a CACIB, a tak sme splnili podmienky pre udelenie titulu Medzinárodný výstavný šampión C.I.E. !

Nasledujúci deň sme nastúpili do triedy pracovnej, kde sme sa stretli s inou konkurenciou, no aj napriek tomu si Atrey vybojoval prvé miesto so známkou výborný 1 a titulom CAC, a tým sa stal Šampiónom Ukrajiny. Tento titul a certifikát k nemu mu bol udelený priamo na výstave. Atrey, gratulujeme!

Počas celého víkendu sme mali slnečné počasie, výstava sa konala v peknom prostredí parku, cítili sme sa tam veľmi dobre, stretli sme tu mnoho priateľov z rôznych krajín, ktorých poznáme z výstav, mali sme veľmi pekné ubytovanie známe už z minulého roku a obaja sme si s Atreyom užívali vystavovanie. Atrey sa v kruhu veľmi pekne predvádzal a hneď zaujal každého rozhodcu svojim postojom, milým výrazom a dobrým pohybom, ktorý bolo možné predviesť vo veľkých kruhoch. Takto plný nových zážitkov, skúsenosti a radosti sme sa v nedeľu poobede vybrali domov a dobrá nálada nás sprevádzala a neuhasínala ani počas dlhého čakania na našom hraničnom prechode. Colnica vyzerala ako ďalšie výstavisko psov, nakoľko z každého auta vystupovali psi a tak sa colníci mohli pokochať krásou a rôznorodosťou rôznych plemien.

**Fotky**

    

23.07.2011

CACIB Veľká Ida - rozhodca: Barbara Krumpak (SLO)
Atrey - výborný 3 v triede šampiónov

13.07.2011

Dňa 13.7.2011 naša Jennuška oslavuje už svoje 9.narodeniny!!! Všetko najlepšie Ti prajeme, si naše slniečko.

03.07.2011

OVP Dvorianky - rozhodca: Matyáš Jaroslav (SK)
Atrey - výborný 1, Víťaz triedy, Oblastný víťaz v triede šampiónov

22.06.2011

Pridali sme novú sekciu *O nás*, kde sa môžete dozvedieť bližšie informácie o nás, našich začiatkoch a tomu, čomu sa v súčasnosti venujeme.

18.06.2011

Druhý pretek Ligy Obedience 2011 - Turčianske Teplice
Rozhodca: Ing.Tamáši Pavel
Steward (OB 1,3): Ludevít Krampe
Steward: (OB Z): Bubáková Gabriela

trieda OB 1
Atrey - 2. miesto

Tento rok sa na Slovensku po prvýkrát organizuje Liga Obedience, ktorá pozostáva
z troch samostatných pretekov so zadávaním skúšky, ktoré vyvrcholia Majstrovstvami SR v Malom Lapáši v septembri. Je pravda, že príprava na túto skúšku trvá dlho a je obtiažna, no o to je krajší pohľad na hotový cvik, ktorý psík potom vykonáva.

Dňa 18.6. sme sa zúčastnili 2. kola Ligy Obedience v Turčianskych Tepliciach. Na tento pretek sme sa veľmi tešili, kedže ešte nie je veľa príležitostí, kedy si môžeme zmerať sily s inými súťažiacimi zo Slovenska aj zo zahraničia. Ja s Atreykom sme štartovali v triede OB 1, kde sme úspešne zložili skúšku a skončili na peknom 2.mieste. Taktiež sa tohto preteku zúčastnili ďalší naši priatelia z Výcvikovej školy Podlesok, ktorým by som chcela zablahoželať ku krásnym výsledkom.

**Fotky**

10.5.2011

Dňa 10.5.2011 Atreykove a Happynkine deti, šteniatka z vrhu K , oslavujú svoje 1.narodeniny. Počas tohto prvého roku sa z malých a roztomilých šteniatok stali veľké a dospievajúce psy, ktoré stále túžia objavovať nové veci a ktorým neustále robí radosť, keď nám môžu niečo zlé vyviesť. Najkrajšie na tom ale je, že my sa nedokážeme hnevať na tie krásne vysmiate ksichtíky, ktoré nepretržite krútia so svojimi chvostíkmi. Intenzita, akou nimi krútia, je priamo úmerná veľkosti napáchanej škody.

Všetkým šteniatkam by sme chceli popriať veľa zdravia, lásky, úspechov na výstavách a skúškach a čo najmenej napáchaných škôd svojim majiteľom. Všetkým majiteľom šteniatok by sme chceli popriať veľa trpezlivosti a radosti do ďalších chvíľ strávených so svojimi miláčikmi a vždy vysmiatu tvár pri pohľade na svojich nezbedníkov.

10.05.2011

Dostali sme nové fotky Iasmine Jorcanis, dcéry nášho Atreya. **Fotky**

07.05.2011

OVVR - Overenie vlohových vlastností retrieverov - Bernolákovo
Rozhodca: MVDr. Dušan Valenta
                    Ivana Tormová
Yaky - 178 bodov, I.cena

V sobotu 7.5. sme sa s naším Yakym zúčastnili chovných skúšok, ktoré sa konali
v Bernolákove pri Bratislave. Počasie nám prialo, bolo veľmi pekne a teplo. Všetky psíky
s radosťou pracovali. Prostredie, kde sa skúšky konali, sa mi veľmi páčilo, hlavne rybník, kde sa skúšalo prinášanie aporta z hlbokej vody. Počas prestávky, kedy sa vypisovali rodokmene, sa psíky dosýtosti vo vode vyšantili a vyčerpali všetky zásoby energie, a tak cestou späť do Košíc Yaky už len spal. Tiež by som chcela zablahoželať k úspechu aj všetkým ostatným, ktorí sa skúšok zúčastnili spolu s nami a poďakovať sa za príjemnú atmosféru tohto dňa.

**Fotky**

    

30.04.2011

Prvý pretek Ligy Obedience 2011 - Malý Lapáš
Rozhodca: Ing.Tamáši Pavel
Steward (OB Z,1,2): Ing.Tkáčová Ingrid
Steward: (OB 3): Bubáková Gabriela

trieda OB 1
Atrey - 3. miesto

Dňa 30.4. som sa zúčastnila s Atreyom Prvého preteku Ligy Obedience, ktorý sa konal v Malom Lapáši pri Nitre vo výcvikovom centre Z Polytanu. Je to obrovský komplex pozostávajúci z ranča, hotela, stajní pre kone, kravy, kozy a iné zvieratká a taktiež veľká trávnatá časť určená na výcviky psov. Prostredie a atmosféra boli jedinečné, príjemné a cítili sme sa tu ako v jednej veľkej rodine. Pretek bol naozaj dobre zorganizovaný, víťazov čakali pekné ceny a domov som si odniesla opäť nové skúsenosti, ktoré sú pre ďalšie úspešné súťaženie v Obedience veľmi dôležité. Na tento pretek sme sa vybrali aj spolu s našimi ďalšími priateľmi z "východu" s ktorými sa spoločne pripravujeme na tieto preteky.

**Fotky**

17.04.2011

V nedeľu poobede sme sa spolu s našou trénerkou p. Tóthovou rozhodli zmeniť terén a prostredie cvičenia a na novom cvičisku v Kežmarku sme si precvičili všetky cviky, ktoré sú potrebné na skúšky Obedience, ja s Atreyom a ona so svojou nemeckou ovčiačkou Ginnou. Bola to príjemná zmena a tiež sme si mali možnosť vyskúšať ako psi budú zvládať výcvik po dlhej ceste autom. Mali sme krásne počasie a psíky to zvládli výborne. Ďakujeme za túto možnosť vyskúšať si neznámy terén, vďaka ktorej máme opäť nové skúsenosti.
**Fotky**

V sobotu 16.4. sme sa boli prejsť na lúke za Košicami, kde sme si precvičili jednotlivé cviky na skúšky Obedience. Atrey sa každým dňom zlepšuje a čo mi robí veľkú radosť je to, že nás to oboch baví a obaja sme sa v tomto športe našli.
**Fotky**

01.04.2011

Dňa 1.4.2011 náš Atreyko oslavuje už svoje 4.narodeniny. Atrey, ďakujem Ti za všetky nádherné chvíle, ktoré s tebou prežívam, za úsmev, ktorý mi vždy vieš vyčariť na mojej tvári, jednoducho za to, ŽE SI ! Si veľmi šikovný psík ochotný učiť sa nové cviky, triky a kúsky, ďakujem za to, že si ma vniesol hlbšie do sveta kynológie. Každá tvoja mimika a reč tela mi je už dobre známa, navždy budeš mať v mojom srdci špeciálne miesto.
Všetko najlepšie, Atrey !

21.03.2011

Dňa 21.3.2011 Atreykove a Aischinkine deti, šteniatka z vrhu B , oslavujú svoje 2.narodeniny. Všetkým šteniatkam by sme chceli popriať veľa zdravia, lásky a radosti. Všetkým majiteľom šteniatok by sme chceli popriať veľa trpezlivosti, smiechu a príjemných chvíľ do ďalších dní.

08.03.2011

Dňa 8.3.2011 náš Yaky oslavuje svoje prekrásne 3.narodeniny. Ďakujeme Ti za všetky krásne strávené chvíle, za radosť, ktorú nám prinášaš do každého nového dňa, a za to, že si nenahraditeľným parťákom pre nášho Atreyka. Všetko najlepšie, Yaky !

03.03.2011

Počas týchto jarných prázdnín sme často chodili do prírody na malé výlety s našimi psíkmi. Urobili sme z nich pár fotiek, ktoré sú pridané v sekcii Galéria.

20.02.2011

CACIB Rzeszów - rozhodca: Pogodina Victoriya (UA)
Atrey - výborný 4 v triede šampiónov v konkurencii 11 psíkov

19.02.2011

CACIB Prešov - rozhodca: Wieremiejczyk-Wierzchowska (PL)
Atrey - výborný 2, res.CAC v triede šampiónov v konkurencii 5 psíkov
Brick Sun Island - výborný 2, res.CAC v triede strednej

V dňoch 18. - 20.2. sa v Košiciach konala 2. medzinárodná výstava psov na východe Slovenska. Na tejto výstave mal svoju výstavnú premiéru Atreyov syn, Brick, ktorý bol ohodnotený známkou výborný 2, res. CAC. Brickovi a jeho majiteľom blahoželáme a prajeme im ešte veľa pekných zážitkov a úspechov na výstavách. Atreyko sa umiestnil na krásnom druhom mieste s titulom res. CAC v konkurencii 5 psíkov v triede šampiónov.

19.02.2011

Oznam: - Webstránka CHS Joy in motion, odkiaľ pochádza náš Atrey, je opäť aktualizovaná :     www.joyinmotion.eu

11.02.2011

Atreyovi bol priznaný titul "Internationaler Schönheits-Champion"  -   Interšampión (Medzinárodný šampión krásy). Blahoželáme!

08.02.2011

Dostali sme fotky Iron Jorcanis, syna nášho Atreya, z jeho nového domova. **Fotky**

Dostali sme fotky Isabelle Jorcanis, dcéry nášho Atreya, z jej nového domova. **Fotky**

03.02.2011

Dostali sme fotky Isher Jorcanis, syna nášho Atreya, z jeho nového domova. **Fotky**

05.01.2011

Dostali sme fotky Iasmine Jorcanis, dcéry nášho Atreya, z jej nového domova. **Fotky**

05.01.2011

Počas týchto zimných prázdnín sme často chodievali vybehať naše psíky na čerstvý vzduch v krásnej zasneženej krajine. Urobili sme aj pár videí z prinášania dummy a tiež
z jedného cviku, ktorý je súčasťou skúšky Obedience. Tieto videá sú pridané v sekcii Video a fotky z našich výletov sú pridané v sekcii Galéria.